The Organizing Committee and the Latvian Orienteering Federation are delighted to be the hosts for the 7th European Orienteering Championships and World Cup in Ventspils, Latvia from 25 May to 1 June 2008. We welcome all friends of orienteering in Ventspils.

  Menu :.

 News
 Organizers
 Contacts
 Event Centre
 Programme
 Bulletins
 Embargoed areas
 Travel
 Media
 EOC Tour
 Links
 
EOC
 Start lists
 Results and photos
 Route Gadget
 Video reports
 
ETOC
 Start lists
 Results and photos
 


  Media supporters :.
  Supporters :.12.04.2006.   

2008. gada Eiropas Čempionāts orientēšanās sportā - Latvijā!

2008. gadā laika posmā no 25. maija - 1. jūnijam Ventspilī pirmo reizi Latvijā notiks Eiropas Čempionāts orientēšanās sportā. Starptautiskā Orientēšanās Federācija (IOF) ir piešķīrusi Latvijas Orientēšanās Federācijai tiesības rīkot vasaras orientēšanās Eiropas Čempionātu, kas orientieristiem ir viens no nozīmīgākajiem sporta pasākumiem gadā.

Eiropas čempionāts orientēšanās sportā notiek vienu reizi divos gados, un tajā piedalās labākie orientieristi no gandrīz visām Eiropas valstīm (pārstāvētas ir aptuveni 30 valstis). Eiropas čempionāts tiek uzskatīts par vienām no svarīgākajām sacensībām visā pasaulē, jo Eiropas valstu orientieristi uzrāda arī augstākos rezultātus Pasaules čempionātos. Sacensību programma sastāvēs no vairākām distancēm - sprinta, vidējās un garās distances, kā arī stafetes.

IOF apstiprinātā 2008. gada Eiropas čempionāta sacensību programma:
26.05. - sprints (kvalifikācija, fināli)
27.05. - garā distance (kvalifikācija)
28.05. - garā distance (fināli)
29.05. - atpūtas diena
30.05. - vidējā distance (kvalifikācija)
31.05. - vidējā distance (fināli)
01.06. - stafetes

Latviju 2008. gada Eiropas čempionātā pārstāvēs 12 sportisti - 6 sievietes un 6 vīrieši. Šis sporta notikums varētu būt arī saistošs līdzjutējiem, jo tiek plānots rīkot atklātās sacensības, kuru dalībnieki varēs vērot elites klases sportistu sniegumus un arī paši doties distancēs čempionāta apvidū.

2004.gada Eiropas čempionātā Dānijā Latviju pārstāvēja Mārtiņš Sirmais, Inga Dambe, Dace Gaigale un Signe Dambe. Augsto 11.vietu elites grupā vidējā distancē izcīnīja Mārtiņš Sirmais.

2006.gada Eiropas čempionāts no 7. līdz 13.maijam notiks Igaunijā, Otepē. Latvijas izlase dalībai Eiropas Čempionātā tiks paziņota aprīļa beigās pēc atlases sacensību rezultātiem.

Pēdējos gados Baltijas valstis ir ieguvušas tiesības rīkot vairākas augsta līmeņa orientēšanās sacensības: šogad maijā Igaunijā notiks Eiropas Čempionāts orientēšanās sportā, Lietuvā - Pasaules Junioru Orientēšanās čempionāts, kā arī Latvijā - šī gada februārī jau notika Pasaules kausa 2.posms ziemas orientēšanās sportā un Pasaules veterānu čempionāts ziemas orientēšanās sportā.

Plašāka informācija par orientēšanās sporta sacensībām publicēta Starptautiskās Orientēšanās Federācijas interneta mājas lapā: www.orienteering.org , sadaļā "Events".

Kontaktpersona:
Ģirts Mamis, mob. 26470447
Latvijas Orientēšanās Federācijas
Izpilddirektors
E-pasts: lof@orient.lv

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Kokina
Latvijas Orientēšanās Federācijas
Komunikāciju speciāliste
E-pasts: info@orient.lv

  Generalsponsors :.


  Sponsors :.